Raport gminy / miasta · Atlas Biznesu

Radłów 2024 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Automatyczny raport lokalny oparty na danych GUS BDL. Pokazuje REGON, ludność, rejestracje, strukturę wieku i pozycję lokalizacji na tle powiatu, województwa i Polski.

Profil lokalizacji
Rocznik 2024 · wygenerowano 17.10.2026 06:21 · źródła: GUS BDL / REGON
BiznesCzeka.pl · Atlas Biznesu

Radłów 2024

Liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Rocznik danych: 2024 · wygenerowano 17.10.2026 06:21
Źródła: GUS BDL / REGON · https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/radlow-12416053/2024
Lokalny rynek w skrócie

Najważniejsze liczby

Podmioty REGON777rok 2024
Mieszkańcy9 367rok 2024
REGON / 100083,0Gmina
Bilans rejestracji+25rok 2024
Ludność i podstawowe dane

Liczba mieszkańców Radłów w 2024 roku

Według danych GUS BDL dla 2024 roku Radłów liczy 9 367 mieszkańców.

W tym samym roczniku odnotowano 777 podmiotów REGON, czyli 83,0 podmiotów na 1000 mieszkańców. Między 2020 a 2024 rokiem liczba mieszkańców zmieniła się o -1,0%.

Informacje administracyjne
Jednostka
Gmina
Województwo
Małopolskie
Powiat
Powiat tarnowski
Rok danych
2024
Źródło
GUS BDL / REGON
Odpowiedzi na lokalne pytania

Najważniejsze fakty o Radłów

Ta sekcja zbiera krótkie odpowiedzi na najczęściej wyszukiwane pytania. Wszystkie liczby odnoszą się do wskazanego rocznika raportu.

Ile mieszkańców ma Radłów w 2024 roku?

Radłów ma 9 367 mieszkańców według danych GUS BDL użytych w tym raporcie.

W jakim województwie leży Radłów?

Radłów znajduje się w województwie Małopolskie. Zobacz dane województwa →

Do jakiego powiatu należy Radłów?

Radłów należy do: Powiat tarnowski.

Ile podmiotów REGON jest w Radłów?

W 2024 roku odnotowano 777 podmiotów REGON, czyli 83,0 na 1000 mieszkańców.

Wnioski w 2 minuty

Co warto zauważyć w danych?

REGON rośnie mimo spadku liczby mieszkańców

Od 2020 do 2024 r. dynamika REGON wyniosła +19,4%, ludności -1,0%, a nasycenie REGON / 1000 mieszkańców +20,5%.

Pozycja lokalnego rynku na kilku poziomach

Pod względem REGON / 1000 mieszkańców w powiecie: 9. miejsce z 16, w województwie: 154. miejsce z 182, w Polsce: 1821. miejsce z 2477 (TOP 74%).

Bilans rejestracji jest dodatni

Nowe rejestracje minus wyrejestrowania w 2024 r. dały +25. To opisuje ruch w rejestrze REGON, a nie liczbę aktywnych przedsiębiorstw.

Zmiana rok do roku

Co zmieniło się między 2023 a 2024?

Porównanie korzysta wyłącznie z danych dostępnych dla obu kolejnych roczników.

Podmioty REGON+3,2%753 → 777 · zmiana +24
Ludność-0,2%9 386 → 9 367 · zmiana -19
REGON / 1000+2,780,2 → 83,0 · +3,4%
Bilans rejestracji+252023: +30 · zmiana -5
Pozycja w rankingu1820 → 1821Spadek o 1 miejsce · gminy w Polsce
W skrócieMiędzy 2023 a 2024 r. REGON wzrósł o 3,2%, liczba mieszkańców spadła o 0,2%, REGON / 1000 zwiększył się o 3,4%. Pozycja w rankingu spadła o 1 miejsce.
Trend 2020–2024

REGON i ludność na wspólnej skali

Pierwszy wspólny rok = 100.

Podmioty REGONLudność
121,8115,5109,2102,996,620202021202220232024Podmioty REGON · 2020: 100,0Podmioty REGON · 2021: 105,1Podmioty REGON · 2022: 110,9Podmioty REGON · 2023: 115,7Podmioty REGON · 2024: 119,4Ludność · 2020: 100,0Ludność · 2021: 99,5Ludność · 2022: 99,5Ludność · 2023: 99,2Ludność · 2024: 99,0
REGON: +19,4%Ludność: -1,0%Nasycenie: +20,5%
Dane rok po roku

Radłów — ludność i REGON 2020–2024

Wartości pochodzą z tych samych zweryfikowanych danych rocznych, które zasilają wykresy raportu. Zmiana r/r jest pokazywana tylko wtedy, gdy dostępne są dwa kolejne lata.

Dane historyczne: Radłów, lata 2020–2024
Rok Mieszkańcy Ludność r/r Podmioty REGON REGON r/r REGON / 1000 Zmiana / 1000
2024 9 367 -0,2% 777 +3,2% 83,0 +2,7
2023 9 386 -0,2% 753 +4,3% 80,2 +3,5
2022 9 409 0,0% 722 +5,6% 76,7 +4,1
2021 9 413 -0,5% 684 +5,1% 72,7 +3,8
2020 9 458 — 651 — 68,8 —

REGON opisuje podmioty w rejestrze i nie jest równoznaczny z liczbą aktywnych firm. „Zmiana / 1000” oznacza różnicę liczby podmiotów REGON na 1000 mieszkańców względem poprzedniego roku.

Benchmark lokalny

Na tle powiatu, województwa i Polski

Pozycje dotyczą pełnych administracyjnych gmin z kompletnymi danymi dla tego samego roku.

REGON / 1000 lokalnie83,0powiat: 90,1 · różnica -7,2województwo: 145,6 · różnica -62,7Polska: 141,4 · różnica -58,5
Pozycja w powiecie9 / 16 · TOP 57%REGON / 1000
Pozycja w województwie154 / 182 · TOP 85%REGON / 1000
Pozycja w Polsce1821 / 2477 · TOP 74%percentyl 26
Bilans / 1000 lokalnie+2,67
Powiat+3,21
Województwo / Polska+5,43 / +4,23
Wnioski liczbowe

Co dokładnie wynika z wartości?

Wniosek 1

W latach 2020–2024 liczba podmiotów REGON w lokalizacji zmieniła się o +19,4%, a liczba mieszkańców o -1,0%.

Wniosek 2

W 2024 r. Radłów miał 83,0 podmiotów REGON na 1000 mieszkańców; powiat: 90,1; województwo: 145,6; Polska: 141,4.

Wniosek 3

Bilans rejestracji REGON w 2024 r. wyniósł +25 (+2,67 na 1000 mieszkańców).

Rynek BiznesCzeka.pl

Aktualne oferty i popyt — Radłów

Połącz dane statystyczne z bieżącą sytuacją na giełdzie biznesów.

Aktywne oferty sprzedaży0Zobacz aktywne oferty →
Publiczne potrzeby kupujących0Czego szukają kupujący →
Sygnał rynkuMała próbaZa mało aktywnych ofert i poszukiwań, aby oceniać relację popytu do podaży.
Brak aktywnych ofert w tym widokuTo może być okazja, aby jako pierwszy pokazać biznes osobom analizującym ten rynek.
Zakres danych rynkowychAktualne ogłoszenia i publiczne potrzeby kupujących w BiznesCzeka.pl. Ta sekcja jest bieżąca i nie jest częścią historycznego rocznika GUS BDL.
Jak czytać raportRaport gminy powstaje automatycznie z lokalnie zapisanych danych GUS BDL. Porównania obejmują pełne administracyjne gminy z kompletnymi danymi dla tego samego roku. REGON nie oznacza automatycznie aktywnej działalności, a raport nie jest prognozą popytu ani rekomendacją inwestycyjną.
Cytowanie

Jak cytować dane z raportu

BiznesCzeka.pl, „Radłów 2024 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość”, Atlas Biznesu, dane GUS BDL/REGON, wygenerowano 17.10.2026 06:21, https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/radlow-12416053/2024.