Ranking gmin

Najwyższy bilans rejestracji REGON

Nowe rejestracje REGON minus wyrejestrowania w tym samym roku.

Rok danych
2025
2479 pasujących gmin
#GminaWojewództwoNoweWyrejestrowaniaBilansBilans / 1000
51Chorzówgmina miejskaŚląskie893639+254+2,6
52Płockgmina miejskaMazowieckie848597+251+2,3
53Kąty Wrocławskiegmina miejsko-wiejskaDolnośląskie419171+248+8,0
54Bytomgmina miejskaŚląskie1 049805+244+1,7
55Siedlcegmina miejskaMazowieckie624383+241+3,2
56Dopiewogmina wiejskaWielkopolskie502265+237+6,3
57Ostrów Wielkopolskigmina miejskaWielkopolskie629392+237+3,5
58Ożarów Mazowieckigmina miejsko-wiejskaMazowieckie416183+233+7,1
59Lesznogmina miejskaWielkopolskie650424+226+3,8
60Słupskgmina miejskaPomorskie808582+226+2,7
61Lubingmina miejskaDolnośląskie585365+220+3,3
62Pruszcz Gdańskigmina wiejskaPomorskie516301+215+5,5
63Siechnicegmina miejsko-wiejskaDolnośląskie425210+215+6,8
64Radzymingmina miejsko-wiejskaMazowieckie397183+214+6,5
65Tarnowskie Górygmina miejskaŚląskie529320+209+3,4
66Myślenicegmina miejsko-wiejskaMałopolskie440232+208+4,6
67Żorygmina miejskaŚląskie500292+208+3,4
68Żyrardówgmina miejskaMazowieckie412206+206+5,4
69Redagmina miejskaPomorskie424220+204+7,0
70Wejherowogmina wiejskaPomorskie425224+201+6,2
71Skawinagmina miejsko-wiejskaMałopolskie439239+200+4,6
72Kobierzycegmina wiejskaDolnośląskie388189+199+7,7
73Kórnikgmina miejsko-wiejskaWielkopolskie459261+198+5,1
74Koszalingmina miejskaZachodniopomorskie1 123929+194+1,9
75Czernicagmina wiejskaDolnośląskie338145+193+7,5
76Kobyłkagmina miejskaMazowieckie365180+185+6,4
77Pruszcz Gdańskigmina miejskaPomorskie454269+185+5,7
78Stare Babicegmina wiejskaMazowieckie319140+179+7,6
79Wołomingmina miejsko-wiejskaMazowieckie450272+178+3,5
80Otwockgmina miejskaMazowieckie439262+177+4,1
81Zabierzówgmina wiejskaMałopolskie327150+177+5,9
82Nadarzyngmina wiejskaMazowieckie296120+176+9,1
83Niepołomicegmina miejsko-wiejskaMałopolskie351177+174+5,1
84Goleniówgmina miejsko-wiejskaZachodniopomorskie432259+173+4,6
85Kartuzygmina miejsko-wiejskaPomorskie386213+173+5,1
86Dąbrowa Górniczagmina miejskaŚląskie841670+171+1,5
87Nowy Targgmina miejskaMałopolskie357188+169+5,1
88Siemianowice Śląskiegmina miejskaŚląskie457288+169+2,7
89Kolbudygmina wiejskaPomorskie325161+164+7,4
90Sopotgmina miejskaPomorskie507343+164+5,3
91Wałbrzych od 2013gmina miejskaDolnośląskie739578+161+1,7
92Jaworznogmina miejskaŚląskie640480+160+1,9
93Mosinagmina miejsko-wiejskaWielkopolskie394237+157+4,4
94Chojnicegmina miejskaPomorskie349193+156+4,1
95Mysłowicegmina miejskaŚląskie541386+155+2,2
96Wielka Wieśgmina wiejskaMałopolskie21865+153+8,7
97Jarocingmina miejsko-wiejskaWielkopolskie383232+151+3,3
98Kosakowogmina wiejskaPomorskie350199+151+6,6
99Elbląggmina miejskaWarmińsko-Mazurskie989840+149+1,3
100Biała Podlaskagmina miejskaLubelskie461313+148+2,8
InterpretacjaRanking porównuje pełne administracyjne gminy i dane z tego samego okresu. Wartości REGON opisują rejestr, nie liczbę aktywnych firm ani ich rentowność. Filtrowane i paginowane warianty mają canonical do głównego adresu rankingu.