Ranking gmin

Najwyższy bilans rejestracji REGON

Nowe rejestracje REGON minus wyrejestrowania w tym samym roku.

Rok danych
2025
2479 pasujących gmin
#GminaWojewództwoNoweWyrejestrowaniaBilansBilans / 1000
1Warszawagmina miejskaMazowieckie43 08320 413+22 670+12,1
2Krakówgmina miejskaMałopolskie15 0256 487+8 538+10,5
3Wrocławgmina miejskaDolnośląskie13 1056 184+6 921+10,3
4Poznańgmina miejskaWielkopolskie10 2406 224+4 016+7,5
5Gdańskgmina miejskaPomorskie8 4104 436+3 974+8,1
6Łódźgmina miejskaŁódzkie7 7224 519+3 203+5,0
7Lublingmina miejskaLubelskie4 1722 264+1 908+5,8
8Szczecingmina miejskaZachodniopomorskie5 2553 565+1 690+4,4
9Białystokgmina miejskaPodlaskie3 2901 722+1 568+5,4
10Katowicegmina miejskaŚląskie4 2352 775+1 460+5,3
11Rzeszówgmina miejskaPodkarpackie2 9721 647+1 325+6,6
12Gdyniagmina miejskaPomorskie3 5762 287+1 289+5,4
13Bydgoszczgmina miejskaKujawsko-Pomorskie3 4182 242+1 176+3,7
14Piasecznogmina miejsko-wiejskaMazowieckie1 574791+783+8,0
15Toruńgmina miejskaKujawsko-Pomorskie2 2511 517+734+3,8
16Gliwicegmina miejskaŚląskie1 7091 048+661+4,0
17Bielsko-Białagmina miejskaŚląskie1 9951 352+643+3,9
18Kielcegmina miejskaŚwiętokrzyskie1 9081 299+609+3,4
19Opolegmina miejskaOpolskie1 450872+578+4,6
20Zielona Góragmina miejskaLubuskie1 8221 262+560+4,0
21Lesznowolagmina wiejskaMazowieckie1 010494+516+12,4
22Radomgmina miejskaMazowieckie1 7451 234+511+2,7
23Pruszkówgmina miejskaMazowieckie1 001496+505+7,7
24Częstochowagmina miejskaŚląskie1 9421 446+496+2,5
25Olsztyngmina miejskaWarmińsko-Mazurskie1 6001 144+456+2,8
26Markigmina miejskaMazowieckie760317+443+9,4
27Ząbkigmina miejskaMazowieckie702288+414+9,1
28Wieliczkagmina miejsko-wiejskaMałopolskie785399+386+5,5
29Grodzisk Mazowieckigmina miejsko-wiejskaMazowieckie739378+361+6,3
30Gorzów Wielkopolskigmina miejskaLubuskie1 3621 002+360+3,2
31Legnicagmina miejskaDolnośląskie1 011658+353+3,9
32Żukowogmina miejsko-wiejskaPomorskie710370+340+6,4
33Długołękagmina wiejskaDolnośląskie579246+333+7,3
34Rumiagmina miejskaPomorskie770437+333+6,2
35Rybnikgmina miejskaŚląskie941621+320+2,5
36Sosnowiecgmina miejskaŚląskie1 4331 123+310+1,7
37Jelenia Góragmina miejskaDolnośląskie854549+305+4,2
38Legionowogmina miejskaMazowieckie631328+303+5,8
39Zabrzegmina miejskaŚląskie1 066763+303+2,0
40Tychygmina miejskaŚląskie1 047747+300+2,5
41Tarnówgmina miejskaMałopolskie850561+289+2,9
42Nowy Sączgmina miejskaMałopolskie782502+280+3,5
43Kaliszgmina miejskaWielkopolskie853575+278+3,1
44Oławagmina miejskaDolnośląskie451174+277+8,4
45Swarzędzgmina miejsko-wiejskaWielkopolskie644369+275+4,8
46Ruda Śląskagmina miejskaŚląskie852582+270+2,1
47Zielonkigmina wiejskaMałopolskie425160+265+9,4
48Raszyngmina wiejskaMazowieckie477215+262+10,5
49Łomiankigmina miejsko-wiejskaMazowieckie512251+261+8,1
50Tarnowo Podgórnegmina wiejskaWielkopolskie558300+258+7,4
InterpretacjaRanking porównuje pełne administracyjne gminy i dane z tego samego okresu. Wartości REGON opisują rejestr, nie liczbę aktywnych firm ani ich rentowność. Filtrowane i paginowane warianty mają canonical do głównego adresu rankingu.