Raport gminy / miasta · Atlas Biznesu

Strzelin - miasto 2024 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Automatyczny raport lokalny oparty na danych GUS BDL. Pokazuje REGON, ludność, rejestracje, strukturę wieku i pozycję lokalizacji na tle powiatu, województwa i Polski.

Profil lokalizacji
Rocznik 2024 · wygenerowano 18.10.2026 15:56 · źródła: GUS BDL / REGON
BiznesCzeka.pl · Atlas Biznesu

Strzelin - miasto 2024

Liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Rocznik danych: 2024 · wygenerowano 18.10.2026 15:56
Źródła: GUS BDL / REGON · https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/strzelin-miasto/2024
Lokalny rynek w skrócie

Najważniejsze liczby

Podmioty REGON1 706rok 2024
Mieszkańcy11 841rok 2024
REGON / 1000144,1Gmina
Bilans rejestracji+31rok 2024
Ludność i podstawowe dane

Liczba mieszkańców Strzelin - miasto w 2024 roku

Według danych GUS BDL dla 2024 roku Strzelin - miasto liczy 11 841 mieszkańców.

W tym samym roczniku odnotowano 1 706 podmiotów REGON, czyli 144,1 podmiotów na 1000 mieszkańców. Między 2020 a 2024 rokiem liczba mieszkańców zmieniła się o -2,6%.

Informacje administracyjne
Jednostka
Gmina
Województwo
Dolnośląskie
Powiat
Dolnośląskie
Rok danych
2024
Źródło
GUS BDL / REGON
Odpowiedzi na lokalne pytania

Najważniejsze fakty o Strzelin - miasto

Ta sekcja zbiera krótkie odpowiedzi na najczęściej wyszukiwane pytania. Wszystkie liczby odnoszą się do wskazanego rocznika raportu.

Ile mieszkańców ma Strzelin - miasto w 2024 roku?

Strzelin - miasto ma 11 841 mieszkańców według danych GUS BDL użytych w tym raporcie.

W jakim województwie leży Strzelin - miasto?

Strzelin - miasto znajduje się w województwie Dolnośląskie. Zobacz dane województwa →

Do jakiego powiatu należy Strzelin - miasto?

Strzelin - miasto należy do: Dolnośląskie.

Ile podmiotów REGON jest w Strzelin - miasto?

W 2024 roku odnotowano 1 706 podmiotów REGON, czyli 144,1 na 1000 mieszkańców.

Wnioski w 2 minuty

Co warto zauważyć w danych?

REGON rośnie mimo spadku liczby mieszkańców

Od 2020 do 2024 r. dynamika REGON wyniosła +6,7%, ludności -2,6%, a nasycenie REGON / 1000 mieszkańców +9,5%.

Bilans rejestracji jest dodatni

Nowe rejestracje minus wyrejestrowania w 2024 r. dały +31. To opisuje ruch w rejestrze REGON, a nie liczbę aktywnych przedsiębiorstw.

Zmiana rok do roku

Co zmieniło się między 2023 a 2024?

Porównanie korzysta wyłącznie z danych dostępnych dla obu kolejnych roczników.

Podmioty REGON+1,9%1 675 → 1 706 · zmiana +31
Ludność-0,8%11 936 → 11 841 · zmiana -95
REGON / 1000+3,7140,3 → 144,1 · +2,7%
Bilans rejestracji+312023: +36 · zmiana -5
W skrócieMiędzy 2023 a 2024 r. REGON wzrósł o 1,9%, liczba mieszkańców spadła o 0,8%, REGON / 1000 zwiększył się o 2,7%.
Trend 2020–2024

REGON i ludność na wspólnej skali

Pierwszy wspólny rok = 100.

Podmioty REGONLudność
108,7105,4102,198,895,420202021202220232024Podmioty REGON · 2020: 100,0Podmioty REGON · 2021: 101,3Podmioty REGON · 2022: 103,1Podmioty REGON · 2023: 104,8Podmioty REGON · 2024: 106,7Ludność · 2020: 100,0Ludność · 2021: 99,5Ludność · 2022: 98,6Ludność · 2023: 98,2Ludność · 2024: 97,4
REGON: +6,7%Ludność: -2,6%Nasycenie: +9,5%
Dane rok po roku

Strzelin - miasto — ludność i REGON 2020–2024

Wartości pochodzą z tych samych zweryfikowanych danych rocznych, które zasilają wykresy raportu. Zmiana r/r jest pokazywana tylko wtedy, gdy dostępne są dwa kolejne lata.

Dane historyczne: Strzelin - miasto, lata 2020–2024
Rok Mieszkańcy Ludność r/r Podmioty REGON REGON r/r REGON / 1000 Zmiana / 1000
2024 11 841 -0,8% 1 706 +1,9% 144,1 +3,7
2023 11 936 -0,4% 1 675 +1,6% 140,3 +2,7
2022 11 984 -0,9% 1 649 +1,8% 137,6 +3,6
2021 12 091 -0,5% 1 620 +1,3% 134,0 +2,4
2020 12 152 — 1 599 — 131,6 —

REGON opisuje podmioty w rejestrze i nie jest równoznaczny z liczbą aktywnych firm. „Zmiana / 1000” oznacza różnicę liczby podmiotów REGON na 1000 mieszkańców względem poprzedniego roku.

Benchmark lokalny

Na tle powiatu, województwa i Polski

Pozycje dotyczą pełnych administracyjnych gmin z kompletnymi danymi dla tego samego roku.

REGON / 1000 lokalnie144,1powiat: 111,8 · różnica +32,3województwo: 158,9 · różnica -14,8Polska: 141,4 · różnica +2,6
Pozycja w powiecie—REGON / 1000
Pozycja w województwie—REGON / 1000
Pozycja w Polsce—pełne gminy
Bilans / 1000 lokalnie+2,62
Powiat+2,85
Województwo / Polska+4,99 / +4,23
Wnioski liczbowe

Co dokładnie wynika z wartości?

Wniosek 1

W latach 2020–2024 liczba podmiotów REGON w lokalizacji zmieniła się o +6,7%, a liczba mieszkańców o -2,6%.

Wniosek 2

W 2024 r. Strzelin - miasto miał 144,1 podmiotów REGON na 1000 mieszkańców; powiat: 111,8; województwo: 158,9; Polska: 141,4.

Wniosek 3

Bilans rejestracji REGON w 2024 r. wyniósł +31 (+2,62 na 1000 mieszkańców).

Rynek BiznesCzeka.pl

Aktualne oferty i popyt — Strzelin - miasto

Połącz dane statystyczne z bieżącą sytuacją na giełdzie biznesów.

Aktywne oferty sprzedaży0Zobacz aktywne oferty →
Publiczne potrzeby kupujących0Czego szukają kupujący →
Sygnał rynkuMała próbaZa mało aktywnych ofert i poszukiwań, aby oceniać relację popytu do podaży.
Brak aktywnych ofert w tym widokuTo może być okazja, aby jako pierwszy pokazać biznes osobom analizującym ten rynek.
Zakres danych rynkowychAktualne ogłoszenia i publiczne potrzeby kupujących w BiznesCzeka.pl. Ta sekcja jest bieżąca i nie jest częścią historycznego rocznika GUS BDL.
Jak czytać raportRaport gminy powstaje automatycznie z lokalnie zapisanych danych GUS BDL. Porównania obejmują pełne administracyjne gminy z kompletnymi danymi dla tego samego roku. REGON nie oznacza automatycznie aktywnej działalności, a raport nie jest prognozą popytu ani rekomendacją inwestycyjną.
Cytowanie

Jak cytować dane z raportu

BiznesCzeka.pl, „Strzelin - miasto 2024 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość”, Atlas Biznesu, dane GUS BDL/REGON, wygenerowano 18.10.2026 15:56, https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/strzelin-miasto/2024.