Raport gminy / miasta · Atlas Biznesu

Stawiszyn - miasto 2024 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Automatyczny raport lokalny oparty na danych GUS BDL. Pokazuje REGON, ludność, rejestracje, strukturę wieku i pozycję lokalizacji na tle powiatu, województwa i Polski.

Profil lokalizacji
Rocznik 2024 · wygenerowano 17.10.2026 04:38 · źródła: GUS BDL / REGON
BiznesCzeka.pl · Atlas Biznesu

Stawiszyn - miasto 2024

Liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Rocznik danych: 2024 · wygenerowano 17.10.2026 04:38
Źródła: GUS BDL / REGON · https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/stawiszyn-miasto/2024
Lokalny rynek w skrócie

Najważniejsze liczby

Podmioty REGON164rok 2024
Mieszkańcy1 353rok 2024
REGON / 1000121,2Gmina
Bilans rejestracji+4rok 2024
Ludność i podstawowe dane

Liczba mieszkańców Stawiszyn - miasto w 2024 roku

Według danych GUS BDL dla 2024 roku Stawiszyn - miasto liczy 1 353 mieszkańców.

W tym samym roczniku odnotowano 164 podmiotów REGON, czyli 121,2 podmiotów na 1000 mieszkańców. Między 2020 a 2024 rokiem liczba mieszkańców zmieniła się o -6,0%.

Informacje administracyjne
Jednostka
Gmina
Województwo
Wielkopolskie
Powiat
Wielkopolskie
Rok danych
2024
Źródło
GUS BDL / REGON
Odpowiedzi na lokalne pytania

Najważniejsze fakty o Stawiszyn - miasto

Ta sekcja zbiera krótkie odpowiedzi na najczęściej wyszukiwane pytania. Wszystkie liczby odnoszą się do wskazanego rocznika raportu.

Ile mieszkańców ma Stawiszyn - miasto w 2024 roku?

Stawiszyn - miasto ma 1 353 mieszkańców według danych GUS BDL użytych w tym raporcie.

W jakim województwie leży Stawiszyn - miasto?

Stawiszyn - miasto znajduje się w województwie Wielkopolskie. Zobacz dane województwa →

Do jakiego powiatu należy Stawiszyn - miasto?

Stawiszyn - miasto należy do: Wielkopolskie.

Ile podmiotów REGON jest w Stawiszyn - miasto?

W 2024 roku odnotowano 164 podmiotów REGON, czyli 121,2 na 1000 mieszkańców.

Wnioski w 2 minuty

Co warto zauważyć w danych?

REGON rośnie mimo spadku liczby mieszkańców

Od 2020 do 2024 r. dynamika REGON wyniosła +3,1%, ludności -6,0%, a nasycenie REGON / 1000 mieszkańców +9,8%.

Bilans rejestracji jest dodatni

Nowe rejestracje minus wyrejestrowania w 2024 r. dały +4. To opisuje ruch w rejestrze REGON, a nie liczbę aktywnych przedsiębiorstw.

Zmiana rok do roku

Co zmieniło się między 2023 a 2024?

Porównanie korzysta wyłącznie z danych dostępnych dla obu kolejnych roczników.

Podmioty REGON+1,9%161 → 164 · zmiana +3
Ludność-0,2%1 356 → 1 353 · zmiana -3
REGON / 1000+2,5118,7 → 121,2 · +2,1%
Bilans rejestracji+42023: -3 · zmiana +7
W skrócieMiędzy 2023 a 2024 r. REGON wzrósł o 1,9%, liczba mieszkańców spadła o 0,2%, REGON / 1000 zwiększył się o 2,1%.
Trend 2020–2024

REGON i ludność na wspólnej skali

Pierwszy wspólny rok = 100.

Podmioty REGONLudność
105,1101,898,695,392,020202021202220232024Podmioty REGON · 2020: 100,0Podmioty REGON · 2021: 103,1Podmioty REGON · 2022: 103,1Podmioty REGON · 2023: 101,3Podmioty REGON · 2024: 103,1Ludność · 2020: 100,0Ludność · 2021: 97,4Ludność · 2022: 95,5Ludność · 2023: 94,2Ludność · 2024: 94,0
REGON: +3,1%Ludność: -6,0%Nasycenie: +9,8%
Dane rok po roku

Stawiszyn - miasto — ludność i REGON 2020–2024

Wartości pochodzą z tych samych zweryfikowanych danych rocznych, które zasilają wykresy raportu. Zmiana r/r jest pokazywana tylko wtedy, gdy dostępne są dwa kolejne lata.

Dane historyczne: Stawiszyn - miasto, lata 2020–2024
Rok Mieszkańcy Ludność r/r Podmioty REGON REGON r/r REGON / 1000 Zmiana / 1000
2024 1 353 -0,2% 164 +1,9% 121,2 +2,5
2023 1 356 -1,4% 161 -1,8% 118,7 -0,5
2022 1 375 -1,9% 164 +0,0% 119,3 +2,3
2021 1 402 -2,6% 164 +3,1% 117,0 +6,6
2020 1 440 — 159 — 110,4 —

REGON opisuje podmioty w rejestrze i nie jest równoznaczny z liczbą aktywnych firm. „Zmiana / 1000” oznacza różnicę liczby podmiotów REGON na 1000 mieszkańców względem poprzedniego roku.

Benchmark lokalny

Na tle powiatu, województwa i Polski

Pozycje dotyczą pełnych administracyjnych gmin z kompletnymi danymi dla tego samego roku.

REGON / 1000 lokalnie121,2powiat: 108,3 · różnica +12,9województwo: 149,1 · różnica -27,9Polska: 141,4 · różnica -20,2
Pozycja w powiecie—REGON / 1000
Pozycja w województwie—REGON / 1000
Pozycja w Polsce—pełne gminy
Bilans / 1000 lokalnie+2,96
Powiat+3,32
Województwo / Polska+4,28 / +4,23
Wnioski liczbowe

Co dokładnie wynika z wartości?

Wniosek 1

W latach 2020–2024 liczba podmiotów REGON w lokalizacji zmieniła się o +3,1%, a liczba mieszkańców o -6,0%.

Wniosek 2

W 2024 r. Stawiszyn - miasto miał 121,2 podmiotów REGON na 1000 mieszkańców; powiat: 108,3; województwo: 149,1; Polska: 141,4.

Wniosek 3

Bilans rejestracji REGON w 2024 r. wyniósł +4 (+2,96 na 1000 mieszkańców).

Rynek BiznesCzeka.pl

Aktualne oferty i popyt — Stawiszyn - miasto

Połącz dane statystyczne z bieżącą sytuacją na giełdzie biznesów.

Aktywne oferty sprzedaży0Zobacz aktywne oferty →
Publiczne potrzeby kupujących0Czego szukają kupujący →
Sygnał rynkuMała próbaZa mało aktywnych ofert i poszukiwań, aby oceniać relację popytu do podaży.
Brak aktywnych ofert w tym widokuTo może być okazja, aby jako pierwszy pokazać biznes osobom analizującym ten rynek.
Zakres danych rynkowychAktualne ogłoszenia i publiczne potrzeby kupujących w BiznesCzeka.pl. Ta sekcja jest bieżąca i nie jest częścią historycznego rocznika GUS BDL.
Jak czytać raportRaport gminy powstaje automatycznie z lokalnie zapisanych danych GUS BDL. Porównania obejmują pełne administracyjne gminy z kompletnymi danymi dla tego samego roku. REGON nie oznacza automatycznie aktywnej działalności, a raport nie jest prognozą popytu ani rekomendacją inwestycyjną.
Cytowanie

Jak cytować dane z raportu

BiznesCzeka.pl, „Stawiszyn - miasto 2024 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość”, Atlas Biznesu, dane GUS BDL/REGON, wygenerowano 17.10.2026 04:38, https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/stawiszyn-miasto/2024.