Raport gminy / miasta · Atlas Biznesu

Stawiski - miasto 2023 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Automatyczny raport lokalny oparty na danych GUS BDL. Pokazuje REGON, ludność, rejestracje, strukturę wieku i pozycję lokalizacji na tle powiatu, województwa i Polski.

Profil lokalizacji
Rocznik 2023 · wygenerowano 16.10.2026 23:33 · źródła: GUS BDL / REGON
BiznesCzeka.pl · Atlas Biznesu

Stawiski - miasto 2023

Liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Rocznik danych: 2023 · wygenerowano 16.10.2026 23:33
Źródła: GUS BDL / REGON · https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/stawiski-miasto/2023
Lokalny rynek w skrócie

Najważniejsze liczby

Podmioty REGON206rok 2023
Mieszkańcy2 003rok 2023
REGON / 1000102,8Gmina
Bilans rejestracji+5rok 2023
Ludność i podstawowe dane

Liczba mieszkańców Stawiski - miasto w 2023 roku

Według danych GUS BDL dla 2023 roku Stawiski - miasto liczy 2 003 mieszkańców.

W tym samym roczniku odnotowano 206 podmiotów REGON, czyli 102,8 podmiotów na 1000 mieszkańców. Między 2020 a 2023 rokiem liczba mieszkańców zmieniła się o -4,7%.

Informacje administracyjne
Jednostka
Gmina
Województwo
Podlaskie
Powiat
Podlaskie
Rok danych
2023
Źródło
GUS BDL / REGON
Odpowiedzi na lokalne pytania

Najważniejsze fakty o Stawiski - miasto

Ta sekcja zbiera krótkie odpowiedzi na najczęściej wyszukiwane pytania. Wszystkie liczby odnoszą się do wskazanego rocznika raportu.

Ile mieszkańców ma Stawiski - miasto w 2023 roku?

Stawiski - miasto ma 2 003 mieszkańców według danych GUS BDL użytych w tym raporcie.

W jakim województwie leży Stawiski - miasto?

Stawiski - miasto znajduje się w województwie Podlaskie. Zobacz dane województwa →

Do jakiego powiatu należy Stawiski - miasto?

Stawiski - miasto należy do: Podlaskie.

Ile podmiotów REGON jest w Stawiski - miasto?

W 2023 roku odnotowano 206 podmiotów REGON, czyli 102,8 na 1000 mieszkańców.

Wnioski w 2 minuty

Co warto zauważyć w danych?

REGON rośnie mimo spadku liczby mieszkańców

Od 2020 do 2023 r. dynamika REGON wyniosła +2,5%, ludności -4,7%, a nasycenie REGON / 1000 mieszkańców +7,6%.

Bilans rejestracji jest dodatni

Nowe rejestracje minus wyrejestrowania w 2023 r. dały +5. To opisuje ruch w rejestrze REGON, a nie liczbę aktywnych przedsiębiorstw.

Zmiana rok do roku

Co zmieniło się między 2022 a 2023?

Porównanie korzysta wyłącznie z danych dostępnych dla obu kolejnych roczników.

Podmioty REGON+1,5%203 → 206 · zmiana +3
Ludność-1,2%2 027 → 2 003 · zmiana -24
REGON / 1000+2,7100,1 → 102,8 · +2,7%
Bilans rejestracji+52022: +5 · zmiana +0
W skrócieMiędzy 2022 a 2023 r. REGON wzrósł o 1,5%, liczba mieszkańców spadła o 1,2%, REGON / 1000 zwiększył się o 2,7%.
Trend 2020–2023

REGON i ludność na wspólnej skali

Pierwszy wspólny rok = 100.

Podmioty REGONLudność
104,5101,798,996,193,32020202120222023Podmioty REGON · 2020: 100,0Podmioty REGON · 2021: 99,5Podmioty REGON · 2022: 101,0Podmioty REGON · 2023: 102,5Ludność · 2020: 100,0Ludność · 2021: 97,4Ludność · 2022: 96,4Ludność · 2023: 95,3
REGON: +2,5%Ludność: -4,7%Nasycenie: +7,6%
Dane rok po roku

Stawiski - miasto — ludność i REGON 2020–2023

Wartości pochodzą z tych samych zweryfikowanych danych rocznych, które zasilają wykresy raportu. Zmiana r/r jest pokazywana tylko wtedy, gdy dostępne są dwa kolejne lata.

Dane historyczne: Stawiski - miasto, lata 2020–2023
Rok Mieszkańcy Ludność r/r Podmioty REGON REGON r/r REGON / 1000 Zmiana / 1000
2023 2 003 -1,2% 206 +1,5% 102,8 +2,7
2022 2 027 -1,0% 203 +1,5% 100,1 +2,5
2021 2 048 -2,6% 200 -0,5% 97,7 +2,0
2020 2 102 — 201 — 95,6 —

REGON opisuje podmioty w rejestrze i nie jest równoznaczny z liczbą aktywnych firm. „Zmiana / 1000” oznacza różnicę liczby podmiotów REGON na 1000 mieszkańców względem poprzedniego roku.

Benchmark lokalny

Na tle powiatu, województwa i Polski

Pozycje dotyczą pełnych administracyjnych gmin z kompletnymi danymi dla tego samego roku.

REGON / 1000 lokalnie102,8powiat: 81,4 · różnica +21,4województwo: 106,1 · różnica -3,2Polska: 136,8 · różnica -33,9
Pozycja w powiecie—REGON / 1000
Pozycja w województwie—REGON / 1000
Pozycja w Polsce—pełne gminy
Bilans / 1000 lokalnie+2,50
Powiat+4,09
Województwo / Polska+3,69 / +4,25
Wnioski liczbowe

Co dokładnie wynika z wartości?

Wniosek 1

W latach 2020–2023 liczba podmiotów REGON w lokalizacji zmieniła się o +2,5%, a liczba mieszkańców o -4,7%.

Wniosek 2

W 2023 r. Stawiski - miasto miał 102,8 podmiotów REGON na 1000 mieszkańców; powiat: 81,4; województwo: 106,1; Polska: 136,8.

Wniosek 3

Bilans rejestracji REGON w 2023 r. wyniósł +5 (+2,50 na 1000 mieszkańców).

Rynek BiznesCzeka.pl

Aktualne oferty i popyt — Stawiski - miasto

Połącz dane statystyczne z bieżącą sytuacją na giełdzie biznesów.

Aktywne oferty sprzedaży0Zobacz aktywne oferty →
Publiczne potrzeby kupujących0Czego szukają kupujący →
Sygnał rynkuMała próbaZa mało aktywnych ofert i poszukiwań, aby oceniać relację popytu do podaży.
Brak aktywnych ofert w tym widokuTo może być okazja, aby jako pierwszy pokazać biznes osobom analizującym ten rynek.
Zakres danych rynkowychAktualne ogłoszenia i publiczne potrzeby kupujących w BiznesCzeka.pl. Ta sekcja jest bieżąca i nie jest częścią historycznego rocznika GUS BDL.
Jak czytać raportRaport gminy powstaje automatycznie z lokalnie zapisanych danych GUS BDL. Porównania obejmują pełne administracyjne gminy z kompletnymi danymi dla tego samego roku. REGON nie oznacza automatycznie aktywnej działalności, a raport nie jest prognozą popytu ani rekomendacją inwestycyjną.
Cytowanie

Jak cytować dane z raportu

BiznesCzeka.pl, „Stawiski - miasto 2023 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość”, Atlas Biznesu, dane GUS BDL/REGON, wygenerowano 16.10.2026 23:33, https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/stawiski-miasto/2023.