Raport gminy / miasta · Atlas Biznesu

Młynary 2025 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Automatyczny raport lokalny oparty na danych GUS BDL. Pokazuje REGON, ludność, rejestracje, strukturę wieku i pozycję lokalizacji na tle powiatu, województwa i Polski.

Profil lokalizacji
Rocznik 2025 · wygenerowano 17.10.2026 20:43 · źródła: GUS BDL / REGON
BiznesCzeka.pl · Atlas Biznesu

Młynary 2025

Liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Rocznik danych: 2025 · wygenerowano 17.10.2026 20:43
Źródła: GUS BDL / REGON · https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/mlynary/2025
Lokalny rynek w skrócie

Najważniejsze liczby

Podmioty REGON389rok 2025
Mieszkańcy4 057rok 2025
REGON / 100095,9Gmina
Bilans rejestracji+3rok 2025
Ludność i podstawowe dane

Liczba mieszkańców Młynary w 2025 roku

Według danych GUS BDL dla 2025 roku Młynary liczy 4 057 mieszkańców.

W tym samym roczniku odnotowano 389 podmiotów REGON, czyli 95,9 podmiotów na 1000 mieszkańców. Między 2020 a 2025 rokiem liczba mieszkańców zmieniła się o -5,2%.

Informacje administracyjne
Jednostka
Gmina
Województwo
Warmińsko-Mazurskie
Powiat
Powiat elbląski
Rok danych
2025
Źródło
GUS BDL / REGON
Odpowiedzi na lokalne pytania

Najważniejsze fakty o Młynary

Ta sekcja zbiera krótkie odpowiedzi na najczęściej wyszukiwane pytania. Wszystkie liczby odnoszą się do wskazanego rocznika raportu.

Ile mieszkańców ma Młynary w 2025 roku?

Młynary ma 4 057 mieszkańców według danych GUS BDL użytych w tym raporcie.

W jakim województwie leży Młynary?

Młynary znajduje się w województwie Warmińsko-Mazurskie. Zobacz dane województwa →

Do jakiego powiatu należy Młynary?

Młynary należy do: Powiat elbląski.

Ile podmiotów REGON jest w Młynary?

W 2025 roku odnotowano 389 podmiotów REGON, czyli 95,9 na 1000 mieszkańców.

Wnioski w 2 minuty

Co warto zauważyć w danych?

REGON rośnie mimo spadku liczby mieszkańców

Od 2020 do 2025 r. dynamika REGON wyniosła +14,1%, ludności -5,2%, a nasycenie REGON / 1000 mieszkańców +20,3%.

Pozycja lokalnego rynku na kilku poziomach

Pod względem REGON / 1000 mieszkańców w powiecie: 5. miejsce z 9, w województwie: 56. miejsce z 116, w Polsce: 1435. miejsce z 2479 (TOP 58%).

Bilans rejestracji jest dodatni

Nowe rejestracje minus wyrejestrowania w 2025 r. dały +3. To opisuje ruch w rejestrze REGON, a nie liczbę aktywnych przedsiębiorstw.

Demografia uzupełnia obraz lokalnego rynku

Struktura wieku jest zestawiana z powiatem dla tego samego roku. Nie jest prognozą popytu ani dostępności pracowników.

Zmiana rok do roku

Co zmieniło się między 2024 a 2025?

Porównanie korzysta wyłącznie z danych dostępnych dla obu kolejnych roczników.

Podmioty REGON+0,0%389 → 389 · zmiana +0
Ludność-0,9%4 093 → 4 057 · zmiana -36
REGON / 1000+0,895,0 → 95,9 · +0,9%
Bilans rejestracji+32024: +12 · zmiana -9
Pozycja w rankingu1369 → 1435Spadek o 66 miejsc · gminy w Polsce
W skrócieMiędzy 2024 a 2025 r. REGON wzrósł o 0,0%, liczba mieszkańców spadła o 0,9%, REGON / 1000 zwiększył się o 0,9%. Pozycja w rankingu spadła o 66 miejsc.
Trend 2020–2025

REGON i ludność na wspólnej skali

Pierwszy wspólny rok = 100.

Podmioty REGONLudność
116,4110,4104,498,592,5202020212022202320242025Podmioty REGON · 2020: 100,0Podmioty REGON · 2021: 105,6Podmioty REGON · 2022: 109,1Podmioty REGON · 2023: 110,9Podmioty REGON · 2024: 114,1Podmioty REGON · 2025: 114,1Ludność · 2020: 100,0Ludność · 2021: 98,4Ludność · 2022: 98,3Ludność · 2023: 97,6Ludność · 2024: 95,7Ludność · 2025: 94,8
REGON: +14,1%Ludność: -5,2%Nasycenie: +20,3%
Dane rok po roku

Młynary — ludność i REGON 2020–2025

Wartości pochodzą z tych samych zweryfikowanych danych rocznych, które zasilają wykresy raportu. Zmiana r/r jest pokazywana tylko wtedy, gdy dostępne są dwa kolejne lata.

Dane historyczne: Młynary, lata 2020–2025
Rok Mieszkańcy Ludność r/r Podmioty REGON REGON r/r REGON / 1000 Zmiana / 1000
2025 4 057 -0,9% 389 +0,0% 95,9 +0,8
2024 4 093 -2,0% 389 +2,9% 95,0 +4,5
2023 4 176 -0,7% 378 +1,6% 90,5 +2,1
2022 4 206 -0,1% 372 +3,3% 88,4 +3,0
2021 4 212 -1,6% 360 +5,6% 85,5 +5,8
2020 4 279 — 341 — 79,7 —

REGON opisuje podmioty w rejestrze i nie jest równoznaczny z liczbą aktywnych firm. „Zmiana / 1000” oznacza różnicę liczby podmiotów REGON na 1000 mieszkańców względem poprzedniego roku.

Benchmark lokalny

Na tle powiatu, województwa i Polski

Pozycje dotyczą pełnych administracyjnych gmin z kompletnymi danymi dla tego samego roku.

REGON / 1000 lokalnie95,9powiat: 101,7 · różnica -5,8województwo: 113,7 · różnica -17,8Polska: 145,7 · różnica -49,9
Pozycja w powiecie5 / 9 · TOP 56%REGON / 1000
Pozycja w województwie56 / 116 · TOP 49%REGON / 1000
Pozycja w Polsce1435 / 2479 · TOP 58%percentyl 42
Bilans / 1000 lokalnie+0,74
Powiat+1,69
Województwo / Polska+1,68 / +3,82
Demografia

Struktura wieku mieszkańców

Udział mieszkańców według ekonomicznych grup wieku. Wartości pochodzą z tego samego roku i są prezentowane wyłącznie, gdy trzy grupy tworzą spójny zestaw.

Wiek przedprodukcyjny16,0%
Wiek produkcyjny60,8%
Wiek poprodukcyjny23,2%

Rok danych: 2025. Źródło: GUS BDL. Podział opisuje strukturę demograficzną i nie jest oceną lokalnego rynku pracy ani opłacalności biznesu.

Demografia · interpretacja

Co struktura wieku mówi o lokalnym rynku?

Automatyczna interpretacja danych GUS BDL z 2025 r. Porównanie: Powiat elbląski.

Wiek produkcyjny60,8%Powiat elbląski: 59,4% · różnica +1,4 p.p.
Wiek przedprodukcyjny16,0%Powiat elbląski: 17,4% · różnica -1,4 p.p.
Wiek poprodukcyjny23,2%Powiat elbląski: 23,2% · różnica 0,0 p.p.

Porównanie demograficzne

  • Udział mieszkańców w wieku produkcyjnym jest wyższy względem punktu odniesienia (+1,4 p.p.).
  • Udział osób w wieku poprodukcyjnym jest zbliżony (0,0 p.p.), a przedprodukcyjnym niższy (-1,4 p.p.).

Kontekst dla biznesu

  • Struktura wieku jest przesunięta w stronę starszych mieszkańców. Może to zwiększać znaczenie usług związanych ze zdrowiem, opieką, wygodą codziennego życia i obsługą seniorów, ale sam wskaźnik nie mierzy popytu ani siły nabywczej.
  • Udział ludności w wieku produkcyjnym jest wysoki w strukturze mieszkańców. Nie należy jednak utożsamiać go bezpośrednio z dostępnością pracowników — Atlas nie uwzględnia tu aktywności zawodowej, kwalifikacji ani dojazdów.

Wskaźniki opisują strukturę mieszkańców według ekonomicznych grup wieku. Nie są oceną atrakcyjności inwestycyjnej ani prognozą popytu.

Wnioski liczbowe

Co dokładnie wynika z wartości?

Wniosek 1

W latach 2020–2025 liczba podmiotów REGON w lokalizacji zmieniła się o +14,1%, a liczba mieszkańców o -5,2%.

Wniosek 2

W 2025 r. Młynary miał 95,9 podmiotów REGON na 1000 mieszkańców; powiat: 101,7; województwo: 113,7; Polska: 145,7.

Wniosek 3

Bilans rejestracji REGON w 2025 r. wyniósł +3 (+0,74 na 1000 mieszkańców).

Wniosek 4

W 2025 r. osoby w wieku produkcyjnym stanowiły 60,8% mieszkańców lokalizacji.

Rynek BiznesCzeka.pl

Aktualne oferty i popyt — Młynary

Połącz dane statystyczne z bieżącą sytuacją na giełdzie biznesów.

Aktywne oferty sprzedaży0Zobacz aktywne oferty →
Publiczne potrzeby kupujących0Czego szukają kupujący →
Sygnał rynkuMała próbaZa mało aktywnych ofert i poszukiwań, aby oceniać relację popytu do podaży.
Brak aktywnych ofert w tym widokuTo może być okazja, aby jako pierwszy pokazać biznes osobom analizującym ten rynek.
Zakres danych rynkowychAktualne ogłoszenia i publiczne potrzeby kupujących w BiznesCzeka.pl. Ta sekcja jest bieżąca i nie jest częścią historycznego rocznika GUS BDL.
Jak czytać raportRaport gminy powstaje automatycznie z lokalnie zapisanych danych GUS BDL. Porównania obejmują pełne administracyjne gminy z kompletnymi danymi dla tego samego roku. REGON nie oznacza automatycznie aktywnej działalności, a raport nie jest prognozą popytu ani rekomendacją inwestycyjną.
Cytowanie

Jak cytować dane z raportu

BiznesCzeka.pl, „Młynary 2025 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość”, Atlas Biznesu, dane GUS BDL/REGON, wygenerowano 17.10.2026 20:43, https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/mlynary/2025.