Raport gminy / miasta · Atlas Biznesu

Młynary - miasto 2022 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Automatyczny raport lokalny oparty na danych GUS BDL. Pokazuje REGON, ludność, rejestracje, strukturę wieku i pozycję lokalizacji na tle powiatu, województwa i Polski.

Profil lokalizacji
Rocznik 2022 · wygenerowano 18.10.2026 09:42 · źródła: GUS BDL / REGON
BiznesCzeka.pl · Atlas Biznesu

Młynary - miasto 2022

Liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Rocznik danych: 2022 · wygenerowano 18.10.2026 09:42
Źródła: GUS BDL / REGON · https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/mlynary-miasto/2022
Lokalny rynek w skrócie

Najważniejsze liczby

Podmioty REGON176rok 2022
Mieszkańcy1 686rok 2022
REGON / 1000104,4Gmina
Bilans rejestracji+5rok 2022
Ludność i podstawowe dane

Liczba mieszkańców Młynary - miasto w 2022 roku

Według danych GUS BDL dla 2022 roku Młynary - miasto liczy 1 686 mieszkańców.

W tym samym roczniku odnotowano 176 podmiotów REGON, czyli 104,4 podmiotów na 1000 mieszkańców. Między 2020 a 2022 rokiem liczba mieszkańców zmieniła się o -0,7%.

Informacje administracyjne
Jednostka
Gmina
Województwo
Warmińsko-Mazurskie
Powiat
Warmińsko-Mazurskie
Rok danych
2022
Źródło
GUS BDL / REGON
Odpowiedzi na lokalne pytania

Najważniejsze fakty o Młynary - miasto

Ta sekcja zbiera krótkie odpowiedzi na najczęściej wyszukiwane pytania. Wszystkie liczby odnoszą się do wskazanego rocznika raportu.

Ile mieszkańców ma Młynary - miasto w 2022 roku?

Młynary - miasto ma 1 686 mieszkańców według danych GUS BDL użytych w tym raporcie.

W jakim województwie leży Młynary - miasto?

Młynary - miasto znajduje się w województwie Warmińsko-Mazurskie. Zobacz dane województwa →

Do jakiego powiatu należy Młynary - miasto?

Młynary - miasto należy do: Warmińsko-Mazurskie.

Ile podmiotów REGON jest w Młynary - miasto?

W 2022 roku odnotowano 176 podmiotów REGON, czyli 104,4 na 1000 mieszkańców.

Wnioski w 2 minuty

Co warto zauważyć w danych?

Podmioty REGON rosną szybciej niż baza mieszkańców

Od 2020 do 2022 r. dynamika REGON wyniosła +0,0%, ludności -0,7%, a nasycenie REGON / 1000 mieszkańców +0,7%.

Bilans rejestracji jest dodatni

Nowe rejestracje minus wyrejestrowania w 2022 r. dały +5. To opisuje ruch w rejestrze REGON, a nie liczbę aktywnych przedsiębiorstw.

Zmiana rok do roku

Co zmieniło się między 2021 a 2022?

Porównanie korzysta wyłącznie z danych dostępnych dla obu kolejnych roczników.

Podmioty REGON+1,7%173 → 176 · zmiana +3
Ludność-0,2%1 690 → 1 686 · zmiana -4
REGON / 1000+2,0102,4 → 104,4 · +2,0%
Bilans rejestracji+52021: +0 · zmiana +5
W skrócieMiędzy 2021 a 2022 r. REGON wzrósł o 1,7%, liczba mieszkańców spadła o 0,2%, REGON / 1000 zwiększył się o 2,0%.
Trend 2020–2022

REGON i ludność na wspólnej skali

Pierwszy wspólny rok = 100.

Podmioty REGONLudność
102,0100,699,197,796,3202020212022Podmioty REGON · 2020: 100,0Podmioty REGON · 2021: 98,3Podmioty REGON · 2022: 100,0Ludność · 2020: 100,0Ludność · 2021: 99,5Ludność · 2022: 99,3
REGON: +0,0%Ludność: -0,7%Nasycenie: +0,7%
Dane rok po roku

Młynary - miasto — ludność i REGON 2020–2022

Wartości pochodzą z tych samych zweryfikowanych danych rocznych, które zasilają wykresy raportu. Zmiana r/r jest pokazywana tylko wtedy, gdy dostępne są dwa kolejne lata.

Dane historyczne: Młynary - miasto, lata 2020–2022
Rok Mieszkańcy Ludność r/r Podmioty REGON REGON r/r REGON / 1000 Zmiana / 1000
2022 1 686 -0,2% 176 +1,7% 104,4 +2,0
2021 1 690 -0,5% 173 -1,7% 102,4 -1,3
2020 1 698 — 176 — 103,7 —

REGON opisuje podmioty w rejestrze i nie jest równoznaczny z liczbą aktywnych firm. „Zmiana / 1000” oznacza różnicę liczby podmiotów REGON na 1000 mieszkańców względem poprzedniego roku.

Benchmark lokalny

Na tle powiatu, województwa i Polski

Pozycje dotyczą pełnych administracyjnych gmin z kompletnymi danymi dla tego samego roku.

REGON / 1000 lokalnie104,4powiat: 92,3 · różnica +12,1województwo: 105,3 · różnica -1,0Polska: 132,2 · różnica -27,8
Pozycja w powiecie—REGON / 1000
Pozycja w województwie—REGON / 1000
Pozycja w Polsce—pełne gminy
Bilans / 1000 lokalnie+2,97
Powiat+2,78
Województwo / Polska+2,58 / +4,35
Wnioski liczbowe

Co dokładnie wynika z wartości?

Wniosek 1

W latach 2020–2022 liczba podmiotów REGON w lokalizacji zmieniła się o +0,0%, a liczba mieszkańców o -0,7%.

Wniosek 2

W 2022 r. Młynary - miasto miał 104,4 podmiotów REGON na 1000 mieszkańców; powiat: 92,3; województwo: 105,3; Polska: 132,2.

Wniosek 3

Bilans rejestracji REGON w 2022 r. wyniósł +5 (+2,97 na 1000 mieszkańców).

Rynek BiznesCzeka.pl

Aktualne oferty i popyt — Młynary - miasto

Połącz dane statystyczne z bieżącą sytuacją na giełdzie biznesów.

Aktywne oferty sprzedaży0Zobacz aktywne oferty →
Publiczne potrzeby kupujących0Czego szukają kupujący →
Sygnał rynkuMała próbaZa mało aktywnych ofert i poszukiwań, aby oceniać relację popytu do podaży.
Brak aktywnych ofert w tym widokuTo może być okazja, aby jako pierwszy pokazać biznes osobom analizującym ten rynek.
Zakres danych rynkowychAktualne ogłoszenia i publiczne potrzeby kupujących w BiznesCzeka.pl. Ta sekcja jest bieżąca i nie jest częścią historycznego rocznika GUS BDL.
Jak czytać raportRaport gminy powstaje automatycznie z lokalnie zapisanych danych GUS BDL. Porównania obejmują pełne administracyjne gminy z kompletnymi danymi dla tego samego roku. REGON nie oznacza automatycznie aktywnej działalności, a raport nie jest prognozą popytu ani rekomendacją inwestycyjną.
Cytowanie

Jak cytować dane z raportu

BiznesCzeka.pl, „Młynary - miasto 2022 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość”, Atlas Biznesu, dane GUS BDL/REGON, wygenerowano 18.10.2026 09:42, https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/mlynary-miasto/2022.