Raport gminy / miasta · Atlas Biznesu

Głogów Małopolski 2025 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Automatyczny raport lokalny oparty na danych GUS BDL. Pokazuje REGON, ludność, rejestracje, strukturę wieku i pozycję lokalizacji na tle powiatu, województwa i Polski.

Profil lokalizacji
Rocznik 2025 · wygenerowano 16.10.2026 15:12 · źródła: GUS BDL / REGON
BiznesCzeka.pl · Atlas Biznesu

Głogów Małopolski 2025

Liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Rocznik danych: 2025 · wygenerowano 16.10.2026 15:12
Źródła: GUS BDL / REGON · https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/glogow-malopolski/2025
Lokalny rynek w skrócie

Najważniejsze liczby

Podmioty REGON2 345rok 2025
Mieszkańcy20 471rok 2025
REGON / 1000114,6Gmina
Bilans rejestracji+86rok 2025
Ludność i podstawowe dane

Liczba mieszkańców Głogów Małopolski w 2025 roku

Według danych GUS BDL dla 2025 roku Głogów Małopolski liczy 20 471 mieszkańców.

W tym samym roczniku odnotowano 2 345 podmiotów REGON, czyli 114,6 podmiotów na 1000 mieszkańców. Między 2020 a 2025 rokiem liczba mieszkańców zmieniła się o +0,2%.

Informacje administracyjne
Jednostka
Gmina
Województwo
Podkarpackie
Powiat
Powiat rzeszowski
Rok danych
2025
Źródło
GUS BDL / REGON
Odpowiedzi na lokalne pytania

Najważniejsze fakty o Głogów Małopolski

Ta sekcja zbiera krótkie odpowiedzi na najczęściej wyszukiwane pytania. Wszystkie liczby odnoszą się do wskazanego rocznika raportu.

Ile mieszkańców ma Głogów Małopolski w 2025 roku?

Głogów Małopolski ma 20 471 mieszkańców według danych GUS BDL użytych w tym raporcie.

W jakim województwie leży Głogów Małopolski?

Głogów Małopolski znajduje się w województwie Podkarpackie. Zobacz dane województwa →

Do jakiego powiatu należy Głogów Małopolski?

Głogów Małopolski należy do: Powiat rzeszowski.

Ile podmiotów REGON jest w Głogów Małopolski?

W 2025 roku odnotowano 2 345 podmiotów REGON, czyli 114,6 na 1000 mieszkańców.

Wnioski w 2 minuty

Co warto zauważyć w danych?

Podmioty REGON rosną szybciej niż baza mieszkańców

Od 2020 do 2025 r. dynamika REGON wyniosła +19,8%, ludności +0,2%, a nasycenie REGON / 1000 mieszkańców +19,6%.

Pozycja lokalnego rynku na kilku poziomach

Pod względem REGON / 1000 mieszkańców w powiecie: 2. miejsce z 14, w województwie: 22. miejsce z 160, w Polsce: 822. miejsce z 2479 (TOP 34%).

Bilans rejestracji jest dodatni

Nowe rejestracje minus wyrejestrowania w 2025 r. dały +86. To opisuje ruch w rejestrze REGON, a nie liczbę aktywnych przedsiębiorstw.

Demografia uzupełnia obraz lokalnego rynku

Struktura wieku jest zestawiana z powiatem dla tego samego roku. Nie jest prognozą popytu ani dostępności pracowników.

Zmiana rok do roku

Co zmieniło się między 2024 a 2025?

Porównanie korzysta wyłącznie z danych dostępnych dla obu kolejnych roczników.

Podmioty REGON+4,5%2 245 → 2 345 · zmiana +100
Ludność+1,8%20 115 → 20 471 · zmiana +356
REGON / 1000+2,9111,6 → 114,6 · +2,6%
Bilans rejestracji+862024: +102 · zmiana -16
Pozycja w rankingu812 → 822Spadek o 10 miejsc · gminy w Polsce
W skrócieMiędzy 2024 a 2025 r. REGON wzrósł o 4,5%, liczba mieszkańców wzrosła o 1,8%, REGON / 1000 zwiększył się o 2,6%. Pozycja w rankingu spadła o 10 miejsc.
Trend 2020–2025

REGON i ludność na wspólnej skali

Pierwszy wspólny rok = 100.

Podmioty REGONLudność
122,8115,0107,299,491,6202020212022202320242025Podmioty REGON · 2020: 100,0Podmioty REGON · 2021: 99,7Podmioty REGON · 2022: 105,7Podmioty REGON · 2023: 108,4Podmioty REGON · 2024: 114,7Podmioty REGON · 2025: 119,8Ludność · 2020: 100,0Ludność · 2021: 94,6Ludność · 2022: 95,6Ludność · 2023: 96,5Ludność · 2024: 98,5Ludność · 2025: 100,2
REGON: +19,8%Ludność: +0,2%Nasycenie: +19,6%
Dane rok po roku

Głogów Małopolski — ludność i REGON 2020–2025

Wartości pochodzą z tych samych zweryfikowanych danych rocznych, które zasilają wykresy raportu. Zmiana r/r jest pokazywana tylko wtedy, gdy dostępne są dwa kolejne lata.

Dane historyczne: Głogów Małopolski, lata 2020–2025
Rok Mieszkańcy Ludność r/r Podmioty REGON REGON r/r REGON / 1000 Zmiana / 1000
2025 20 471 +1,8% 2 345 +4,5% 114,6 +2,9
2024 20 115 +2,0% 2 245 +5,8% 111,6 +4,0
2023 19 720 +1,0% 2 122 +2,6% 107,6 +1,7
2022 19 529 +1,0% 2 068 +5,9% 105,9 +4,9
2021 19 333 -5,4% 1 952 -0,3% 101,0 +5,2
2020 20 426 — 1 957 — 95,8 —

REGON opisuje podmioty w rejestrze i nie jest równoznaczny z liczbą aktywnych firm. „Zmiana / 1000” oznacza różnicę liczby podmiotów REGON na 1000 mieszkańców względem poprzedniego roku.

Benchmark lokalny

Na tle powiatu, województwa i Polski

Pozycje dotyczą pełnych administracyjnych gmin z kompletnymi danymi dla tego samego roku.

REGON / 1000 lokalnie114,6powiat: 100,4 · różnica +14,2województwo: 106,6 · różnica +7,9Polska: 145,7 · różnica -31,2
Pozycja w powiecie2 / 14 · TOP 15%REGON / 1000
Pozycja w województwie22 / 160 · TOP 14%REGON / 1000
Pozycja w Polsce822 / 2479 · TOP 34%percentyl 67
Bilans / 1000 lokalnie+4,20
Powiat+3,88
Województwo / Polska+2,69 / +3,82
Demografia

Struktura wieku mieszkańców

Udział mieszkańców według ekonomicznych grup wieku. Wartości pochodzą z tego samego roku i są prezentowane wyłącznie, gdy trzy grupy tworzą spójny zestaw.

Wiek przedprodukcyjny22,4%
Wiek produkcyjny59,8%
Wiek poprodukcyjny17,8%

Rok danych: 2025. Źródło: GUS BDL. Podział opisuje strukturę demograficzną i nie jest oceną lokalnego rynku pracy ani opłacalności biznesu.

Demografia · interpretacja

Co struktura wieku mówi o lokalnym rynku?

Automatyczna interpretacja danych GUS BDL z 2025 r. Porównanie: Powiat rzeszowski.

Wiek produkcyjny59,8%Powiat rzeszowski: 59,6% · różnica +0,2 p.p.
Wiek przedprodukcyjny22,4%Powiat rzeszowski: 20,9% · różnica +1,5 p.p.
Wiek poprodukcyjny17,8%Powiat rzeszowski: 19,6% · różnica -1,8 p.p.

Porównanie demograficzne

  • Udział mieszkańców w wieku produkcyjnym jest zbliżony względem punktu odniesienia (+0,2 p.p.).
  • Udział osób w wieku poprodukcyjnym jest niższy (-1,8 p.p.), a przedprodukcyjnym wyższy (+1,5 p.p.).

Kontekst dla biznesu

  • Relatywnie duży udział młodszych mieszkańców może być istotnym kontekstem dla usług rodzinnych, edukacyjnych i czasu wolnego. To sygnał demograficzny, a nie prognoza popytu.

Wskaźniki opisują strukturę mieszkańców według ekonomicznych grup wieku. Nie są oceną atrakcyjności inwestycyjnej ani prognozą popytu.

Wnioski liczbowe

Co dokładnie wynika z wartości?

Wniosek 1

W latach 2020–2025 liczba podmiotów REGON w lokalizacji zmieniła się o +19,8%, a liczba mieszkańców o +0,2%.

Wniosek 2

W 2025 r. Głogów Małopolski miał 114,6 podmiotów REGON na 1000 mieszkańców; powiat: 100,4; województwo: 106,6; Polska: 145,7.

Wniosek 3

Bilans rejestracji REGON w 2025 r. wyniósł +86 (+4,20 na 1000 mieszkańców).

Wniosek 4

W 2025 r. osoby w wieku produkcyjnym stanowiły 59,8% mieszkańców lokalizacji.

Rynek BiznesCzeka.pl

Aktualne oferty i popyt — Głogów Małopolski

Połącz dane statystyczne z bieżącą sytuacją na giełdzie biznesów.

Aktywne oferty sprzedaży0Zobacz aktywne oferty →
Publiczne potrzeby kupujących0Czego szukają kupujący →
Sygnał rynkuMała próbaZa mało aktywnych ofert i poszukiwań, aby oceniać relację popytu do podaży.
Brak aktywnych ofert w tym widokuTo może być okazja, aby jako pierwszy pokazać biznes osobom analizującym ten rynek.
Zakres danych rynkowychAktualne ogłoszenia i publiczne potrzeby kupujących w BiznesCzeka.pl. Ta sekcja jest bieżąca i nie jest częścią historycznego rocznika GUS BDL.
Jak czytać raportRaport gminy powstaje automatycznie z lokalnie zapisanych danych GUS BDL. Porównania obejmują pełne administracyjne gminy z kompletnymi danymi dla tego samego roku. REGON nie oznacza automatycznie aktywnej działalności, a raport nie jest prognozą popytu ani rekomendacją inwestycyjną.
Cytowanie

Jak cytować dane z raportu

BiznesCzeka.pl, „Głogów Małopolski 2025 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość”, Atlas Biznesu, dane GUS BDL/REGON, wygenerowano 16.10.2026 15:12, https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/glogow-malopolski/2025.