Raport gminy / miasta · Atlas Biznesu

Ceranów 2023 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Automatyczny raport lokalny oparty na danych GUS BDL. Pokazuje REGON, ludność, rejestracje, strukturę wieku i pozycję lokalizacji na tle powiatu, województwa i Polski.

Profil lokalizacji
Rocznik 2023 · wygenerowano 16.10.2026 17:21 · źródła: GUS BDL / REGON
BiznesCzeka.pl · Atlas Biznesu

Ceranów 2023

Liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość

Rocznik danych: 2023 · wygenerowano 16.10.2026 17:21
Źródła: GUS BDL / REGON · https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/ceranow/2023
Lokalny rynek w skrócie

Najważniejsze liczby

Podmioty REGON130rok 2023
Mieszkańcy1 812rok 2023
REGON / 100071,7Gmina
Bilans rejestracji+9rok 2023
Ludność i podstawowe dane

Liczba mieszkańców Ceranów w 2023 roku

Według danych GUS BDL dla 2023 roku Ceranów liczy 1 812 mieszkańców.

W tym samym roczniku odnotowano 130 podmiotów REGON, czyli 71,7 podmiotów na 1000 mieszkańców. Między 2020 a 2023 rokiem liczba mieszkańców zmieniła się o -7,1%.

Informacje administracyjne
Jednostka
Gmina
Województwo
Mazowieckie
Powiat
Powiat sokołowski
Rok danych
2023
Źródło
GUS BDL / REGON
Odpowiedzi na lokalne pytania

Najważniejsze fakty o Ceranów

Ta sekcja zbiera krótkie odpowiedzi na najczęściej wyszukiwane pytania. Wszystkie liczby odnoszą się do wskazanego rocznika raportu.

Ile mieszkańców ma Ceranów w 2023 roku?

Ceranów ma 1 812 mieszkańców według danych GUS BDL użytych w tym raporcie.

W jakim województwie leży Ceranów?

Ceranów znajduje się w województwie Mazowieckie. Zobacz dane województwa →

Do jakiego powiatu należy Ceranów?

Ceranów należy do: Powiat sokołowski.

Ile podmiotów REGON jest w Ceranów?

W 2023 roku odnotowano 130 podmiotów REGON, czyli 71,7 na 1000 mieszkańców.

Wnioski w 2 minuty

Co warto zauważyć w danych?

REGON rośnie mimo spadku liczby mieszkańców

Od 2020 do 2023 r. dynamika REGON wyniosła +9,2%, ludności -7,1%, a nasycenie REGON / 1000 mieszkańców +17,6%.

Pozycja lokalnego rynku na kilku poziomach

Pod względem REGON / 1000 mieszkańców w powiecie: 7. miejsce z 9, w województwie: 257. miejsce z 314, w Polsce: 2123. miejsce z 2477 (TOP 86%).

Bilans rejestracji jest dodatni

Nowe rejestracje minus wyrejestrowania w 2023 r. dały +9. To opisuje ruch w rejestrze REGON, a nie liczbę aktywnych przedsiębiorstw.

Zmiana rok do roku

Co zmieniło się między 2022 a 2023?

Porównanie korzysta wyłącznie z danych dostępnych dla obu kolejnych roczników.

Podmioty REGON+4,0%125 → 130 · zmiana +5
Ludność-2,1%1 850 → 1 812 · zmiana -38
REGON / 1000+4,267,6 → 71,7 · +6,2%
Bilans rejestracji+92022: +0 · zmiana +9
Pozycja w rankingu2166 → 2123Awans o 43 miejsc · gminy w Polsce
W skrócieMiędzy 2022 a 2023 r. REGON wzrósł o 4,0%, liczba mieszkańców spadła o 2,1%, REGON / 1000 zwiększył się o 6,2%. Pozycja w rankingu poprawiła się o 43 miejsc.
Trend 2020–2023

REGON i ludność na wspólnej skali

Pierwszy wspólny rok = 100.

Podmioty REGONLudność
111,2106,2101,196,090,92020202120222023Podmioty REGON · 2020: 100,0Podmioty REGON · 2021: 105,9Podmioty REGON · 2022: 105,0Podmioty REGON · 2023: 109,2Ludność · 2020: 100,0Ludność · 2021: 96,3Ludność · 2022: 94,8Ludność · 2023: 92,9
REGON: +9,2%Ludność: -7,1%Nasycenie: +17,6%
Dane rok po roku

Ceranów — ludność i REGON 2020–2023

Wartości pochodzą z tych samych zweryfikowanych danych rocznych, które zasilają wykresy raportu. Zmiana r/r jest pokazywana tylko wtedy, gdy dostępne są dwa kolejne lata.

Dane historyczne: Ceranów, lata 2020–2023
Rok Mieszkańcy Ludność r/r Podmioty REGON REGON r/r REGON / 1000 Zmiana / 1000
2023 1 812 -2,1% 130 +4,0% 71,7 +4,2
2022 1 850 -1,5% 125 -0,8% 67,6 +0,5
2021 1 879 -3,7% 126 +5,9% 67,1 +6,1
2020 1 951 — 119 — 61,0 —

REGON opisuje podmioty w rejestrze i nie jest równoznaczny z liczbą aktywnych firm. „Zmiana / 1000” oznacza różnicę liczby podmiotów REGON na 1000 mieszkańców względem poprzedniego roku.

Benchmark lokalny

Na tle powiatu, województwa i Polski

Pozycje dotyczą pełnych administracyjnych gmin z kompletnymi danymi dla tego samego roku.

REGON / 1000 lokalnie71,7powiat: 90,9 · różnica -19,2województwo: 183,5 · różnica -111,8Polska: 136,8 · różnica -65,1
Pozycja w powiecie7 / 9 · TOP 78%REGON / 1000
Pozycja w województwie257 / 314 · TOP 82%REGON / 1000
Pozycja w Polsce2123 / 2477 · TOP 86%percentyl 14
Bilans / 1000 lokalnie+4,97
Powiat+3,40
Województwo / Polska+7,62 / +4,25
Wnioski liczbowe

Co dokładnie wynika z wartości?

Wniosek 1

W latach 2020–2023 liczba podmiotów REGON w lokalizacji zmieniła się o +9,2%, a liczba mieszkańców o -7,1%.

Wniosek 2

W 2023 r. Ceranów miał 71,7 podmiotów REGON na 1000 mieszkańców; powiat: 90,9; województwo: 183,5; Polska: 136,8.

Wniosek 3

Bilans rejestracji REGON w 2023 r. wyniósł +9 (+4,97 na 1000 mieszkańców).

Rynek BiznesCzeka.pl

Aktualne oferty i popyt — Ceranów

Połącz dane statystyczne z bieżącą sytuacją na giełdzie biznesów.

Aktywne oferty sprzedaży0Zobacz aktywne oferty →
Publiczne potrzeby kupujących0Czego szukają kupujący →
Sygnał rynkuMała próbaZa mało aktywnych ofert i poszukiwań, aby oceniać relację popytu do podaży.
Brak aktywnych ofert w tym widokuTo może być okazja, aby jako pierwszy pokazać biznes osobom analizującym ten rynek.
Zakres danych rynkowychAktualne ogłoszenia i publiczne potrzeby kupujących w BiznesCzeka.pl. Ta sekcja jest bieżąca i nie jest częścią historycznego rocznika GUS BDL.
Jak czytać raportRaport gminy powstaje automatycznie z lokalnie zapisanych danych GUS BDL. Porównania obejmują pełne administracyjne gminy z kompletnymi danymi dla tego samego roku. REGON nie oznacza automatycznie aktywnej działalności, a raport nie jest prognozą popytu ani rekomendacją inwestycyjną.
Cytowanie

Jak cytować dane z raportu

BiznesCzeka.pl, „Ceranów 2023 — liczba mieszkańców, REGON i przedsiębiorczość”, Atlas Biznesu, dane GUS BDL/REGON, wygenerowano 16.10.2026 17:21, https://biznesczeka.pl/atlas-biznesu/raport-gminy/ceranow/2023.